Громадські слухання

ОБГРУНТУВАННЯ

причин зміни тарифів АТ «Херсонська теплоелектроцентраль» на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) на 2020-2021 роки.

   Формування тарифів на виробництво теплової та відпуск електричної  енергії АТ «Херсонська теплоелектроцентраль» проводиться відповідно до законів України «Про електроенергетику», «Про теплопостачання», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та постанови НКРЕКП від 01 серпня 2017 року     № 991 «Про затвердження Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях та когенераційних установках», постанов  НКРЕКП від 25 червня 2019 року № 1174 «Про затвердження Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання» та від 31 березня 2016 року № 528 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання».

     У зв’язку із впливом зовнішніх чинників, на які підприємство безпосередньо не має впливу, а зобов’язане вчасно реагувати для уникнення додаткових збитків, перегляд тарифів на 2020-2021 роки є економічно вимушеним кроком для АТ «Херсонська ТЕЦ».

     АТ «Херсонська ТЕЦ» планує звернутись до НКРЕКП із заявою та доданими матеріалами  щодо встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) на 2020-2021 роки згідно з прогнозним балансом електроенергії ОЕС України на 2020 рік, затвердженим Міненерговугілля.

   Ціни на природний газ (паливо) застосовані відповідно до встановлених Кабінетом Міністрів України цін на природний газ для потреб промислових споживачів з 01 серпня 2020 року та прейскуранту на природний газ «Нафтогаз України»:

-         

для виробництва теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів – 3396,00 грн./тис. куб. м. без ПДВ плюс витрати на транспортування природного газу територією України (124,16 грн./тис. куб. м. без ПДВ).

Вартість транспортування природного газу територією України врахована, згідно з встановленими НКРЕКП тарифами на послуги з транспортування та розподілу природного газу за липень 2020 року склала 940,00 грн. за тис. м. куб. без ПДВ.

Витрати на оплату праці.

Планування витрат на оплату праці для включення до розрахунку тарифів здійснено з урахуванням положень чинного законодавства України та на підставі Порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), постачання електричної енергії за регульованим тарифом, передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової та електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 26.10.2015 року № 2645, із забезпеченням мінімальної заробітної плати та інших гарантій з оплати праці, передбачених чинним законодавством України.

Статтю єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування враховано згідно з вимогами чинного законодавства на рівні 22,0% від витрат на оплату праці.

З метою компенсування додаткових вищезазначених витрат на закупівлю природного газу, на виплати заробітної плати та єдиного соціального внеску відповідно до діючого законодавства, на сплату до НКРЕКП внесків на регулювання, АТ «Херсонська ТЕЦ» згідно з встановленим законодавством порядком, виносить дане питання для обговорення на громадські слухання.